fbpx

Nowa Lewica

image_intro_alt

Z Lubrańca do granicy województwa nową drogą

Wielokrotnie pisaliśmy o staraniach Stanisława Pawlaka – radnego Sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego, o budowę i remonty dróg w powiecie włocławskim. Liczne interpelacje do marszałka województwa są wyrazem troski m.in. o dotrzymanie terminów budowy obwodnicy Lubrańca. Niedawno odnotowano sukces samorządu powiatu, któremu przybyła wyremontowana 6-kilometrowa droga z Lubrańca do Topólki, czyli granicy województwa.

Tak relacjonuje fakt oddania jej mieszkańcom portal „Kujawy.media.pl”:

„Blisko 9,5 mln zł kosztowała przebudowana droga biegnąca przez Rabinowo, Korzeszynek i Lubraniec. Ponad sześciokilometrowy trakt powiatowy prowadzący z Lubrańca do granicy województwa został uroczyście oddany 11 października br. Mieszkańcy sołectw, przez które przebiega droga przyszli z kwiatami, aby podziękować za tę inwestycję. 

Droga robi dobre wrażenie, jest gładka, szeroka na sześć metrów a wzdłuż niej biegnie na całej długości ścieżka pieszo-rowerowa. Wprowadzono stałą zmianę organizacji ruchu, są nowe oznakowania pionowe i poziome, zamontowano też elementy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inwestycję zrealizowało Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „INODROG” z Inowrocławia. 

Powiat Droga Lubraniec2021 35 130833   Powiat Droga Lubraniec2021 27 130825

 – Decyzja o przebudowie drogi powiatową nr 2831C (Pamiątka) – gr. woj. – Topólka – Lubraniec była jedną z najsłuszniejszych, jaką w samorządzie powiatu podjęliśmy – mówi starosta włocławski Roman Gołębiewski. -  W gminie Lubraniec w okresie ostatnich trzech lat przebudowaliśmy lub wyremontowaliśmy 20 km dróg. Już rozpoczęliśmy pracę nad kolejnym ważnym odcinkiem drogi w tej gminie, to droga od Gołębina do Lubrańca. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem w przyszłym roku rozpoczniemy prace drogowe.  (…)

Starosta włocławski podziękował poseł Annie Gembickiej i członkini zarządu województwa Anecie Jędrzejewskiej za wsparcie inwestycji. Przebudowa tej drogi była dofinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w kwocie ponad 4,7 mln zł, co stanowi połowę wydatków.  

Anita Jędrzejewska, członek zarządu województwa i radny województwa Stanisław Pawlak podkreślali, że władze powiatu włocławskiego bardzo dobrze dbają o jakość dróg w całym powiecie. Mówili też o przyszłej obwodnicy Lubrańca, której budowa nieco się opóźnia z powodu uzyskiwania wielu pozwoleń na tę budowę.

Sołtysi i mieszkańcy sołectw Żydowo i Rabinowo podziękowali za drogę wręczając bukiety kwiatów posłance, samorządowcom i wykonawcom. W imieniu mieszkańców sołectwa Żydowo przemawiał i dziękował sołtys Piotr Wysota. (…)”.

Fot. i fragmenty artykułu „Kujawy.media.pl”.

Opr. nim, 12 października 2021 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Nową Lewicę przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Nowej Lewicy w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Nową Lewicę, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2021 Nowa Lewica. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem